خوانسار نامه

وبلاگ تحلیلی،انتقادی خوانسار

خوانسار نامه

وبلاگ تحلیلی،انتقادی خوانسار

تحلیل و انتقاد سازنده وظیفه و رسالت ما و ساختن خوانساری آباد هدف ماست.

طبقه بندی موضوعی

۱۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

۲۵آبان

پایگاه خبری خوانسار نیوز در خبری به نقل از آقای شیرازی کارشناس شبکه بهداشت خوانسار خبر از رشد 2 درصدی ابتلای شهروندان خوانساری به سرطان داد:

سرویس اجتماعی- یک کارشناس شبکه بهداشت و درمان خوانسار گفت: آمار مبتلایان به بیماری سرطان در خوانسار نسبت به سال قبل ۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش خوانسارنیوز، شیرازی در جلسه کمیته فرهنگی آموزشی جامعه ایمن در آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت: این آمار عمدتاً سنین ۲۵ تا ۴۰ سال را شامل می شود که علت اصلی آن استفاده بیش از حد از فست فودها و به ویژه سوسیس و کالباس است.

وی آگاه سازی خانواده ها از خطرات فست فودها و فرهنگ سازی در این خصوص به ویژه از طریق مدارس بسیار ضروری دانست.

نمی دونم مقصر اصلی سونامی سرطان چه کسی هستش...فست فود و انواع غذاهای آماده مملو از مشتقات نیترات و مواد نگهدارنده یا بنزین های سرطان زای پتروشیمی(بنزین سرشار از بنزن) که تو دوره احمدی نژاد در راستای اثبات کاغذ پاره بودن تحریم ها هوای ایران رو آلوده کرد و یا پارازیت ها که کل حریم هوائی ایران رو تبدیل به یک ماکروفر بزرگ کرده؟

اگه مقصر فست فودها و سوسیس و کالباس هستش(که هست و شکی در سرطان زا بودن این مواد غذائی آماده نیست)چرا دولت استفاده از این مواد غذائی رو با بکارگیری اهرم های کنترلی مثل اخذ عوارض سلامت و مالیات مضاعف از واحدهای تولیدی و محدود نمودن اغذیه فروشی ها و فست فودها شاپ ها و ... محدود نمی کنه؟اگه مقصر بنزین آلوده به بنزن بود چرا قوه قضائیه مسببین رو محاکمه و رسوا نمی کنه؟و اگر پارازیت ها بودند و هستند چرا کسی جلوی این اقدام رو نمی گیره؟

هر چند عامل اصلی شیوع سرطان دولت های استکباری و اعراب حوزه خلیج فارس نیستند ولی برنده این بازی شرکت های داروسازی غربی و تجار بی مروت عرب حوزه خلیج فارس هستند و ملت ایران تنها قربانی این سونامی بی رحم... 

سیدشهاب میرشفیعی
۲۳آبان

خبر زیر به نقل از روزنامه اطلاعات روز چهارشنبه مورخ 20 آبان 1394 شماره 26301 باز نشر گردیده است:

اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: مطالعات ایجاد شهرک‌های فن‌آوری فرآوری عناصر راهبردی، صنایع شیمیایی و تبدیل میعانات گازی و همچنین شهرک فن‌آوری اطلاعات و صنایع ارتباطی در استان اصفهان آغاز شده است. 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در حاشیه نشست بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان با بیان اینکه ایجاد شهرک فرآوری عناصر راهبردی در کشور مغفول واقع شده و تاکنون بیشتر به فلزات اساسی توجه شده است، به استعدادهای معدنی شرق استان اشاره کرد و گفت:‌ به احتمال زیاد شهرک فن‌آوری فرآوری عناصر راهبردی در شهرستان نایین ایجاد خواهد شد.

سیدشهاب میرشفیعی
۲۲آبان

گفتیم قالب رو عوض کنیم شاید یک گشایشی تو کار خوانسار نامه شد...شکر خدا مطلب به درد بخور که تو این وبلاگ پیدا نمی شه،حداقل بزکش بکنیم تا مخاطب های گرامی بیش از این بابت مراجعه به این وبلاگ متضرر و مغبون نشن.

سیدشهاب میرشفیعی
۱۹آبان

تا حالا سه دفعه برنامه روز جمعه 15-8-94 عموهای فتیله ائی رو نگاه کردم...هیچ چیز توهین آمیزی این وسط ندیدم،حالا چرا این همه شلوغ بازی راه افتاده خدا می داند...از قیام مردمی در تبریز گرفته تا موج پیام های محکومیت برخی از بزرگان و اعتراض به این برنامه همه و همه پروپاگاندای کسانی است که دنبال سهم خواهی قومی از این کشور هستند...متاسفانه بعضی از هموطنان تبریزی ما در این یکی دو سال اخیر ثابت کردند که سازشان با مردم ایران کوک نیست،از ماجرای توهم قهرمانی در لیگ برتر گرفته تا ماجرای اعتراضات خیابانی به فیتیله ائی ها...این یعنی زورگیری...یعنی ما را زورکی قهرمان لیگ برتر کنید...یعنی زورکی فیتیله فیتیله ائی ها را بخاطر ما پائین بکشید...ای کاش کمی با ظرفیت تر بودیم تا هر چیزی رو توهین به خودمون تلقی نمی کردیم...ای کاش کمی با انصاف تر بودیم...ای کاش واسطه تعطیلی برنامه 24 ساله فیتیله نمی شدیم...

سیدشهاب میرشفیعی
۱۸آبان

قبل از ورود به اصل مطلب قصد دارم یک خبر نچندان تازه را از جناب آقای محزون مدیر کل آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در خصوص سونامی طلاق در کشور نقل کنم:

سیدشهاب میرشفیعی
۱۵آبان

یادمه چند سال پیش در خیلی از محلات تهران و شهرستان های کوچک یک سری پزشک وارداتی معروف به دکتر هندی خدمت می کردند که غالبأ پزشک عمومی و از اتباع هند و پاکستان و بنگلادش بودند و با حق ویزیت اندکی به طبابت می پرداختند و آخرین نمونه از این نسل منقرض شده هم تا همین یکی دو سال پیش تو ابتدای کوچه شهدای ژاندارمری پائین تر از میدان انقلاب مطب داشت(الان نمی دونم داره یا نه؟)خلاصه این دکتر هندی ها که  موقعیت جغرافیائی محل کار هم براشون چندان اهمیتی نداشت حسابی کار و کاسبی دکترهای متوقع ایرانی رو کساد کرده بودند و شده بودند هووی دکترهای ایرانی...

سیدشهاب میرشفیعی
۱۱آبان

 

از شامگاه جمعه مورخ 15-8-94 پخش سریال معمای شاه ساخته محمدرضا ورزی آغاز می شود،محمدرضا ورزی کارگردان جوان و جویای نامی است که ساخت دو سریال نچندان موفق «سالهای مشروطه» و «تبریز در مه» را در کارنامه کاری خود دارد و در بین کارگردانان تلویزیونی ایران به فردی دارای روابط قوی با مدیران صدا و سیما معروف است،متاسفانه محمدرضا ورزی از جمله کارگردانانی است که بجای ساخت سریال تاریخی سعی در نوشتن مجدد تاریخ آن هم طبق میل و سلیقه کارفرمای خود داشته و به هیچ عنوان به واقعیت های تاریخی وفادار نمی باشد بنحویکه در سریال سالهای مشروطه آنچنان تاریخ را تحریف نموده بود که حتی صدای مدیران تلویزیون را هم در آورد.

هرچند محمدرضا ورزی سعی دارد بعنوان علی حاتمی دوم و رقیبی برای مسعود جعفری جوزانی و حسن فتحی و کمال تبریزی تلقی گردد ولی بواسطه همین تحریف های تعمدی در تاریخ و توهین به شعور مخاطب همواره سریال های پر هزینه وی در ذهن اکثر مخاطبان،برنامه هائی دست چندم و حتی مبتذل محسوب می گردید.

البته در مورد سریال معمای شاه و با توجه به معاصر بودن زمان آن و نزدیک بودن اتفاقات آن با زمان حاضر امیدوارم آقای ورزی به واقعیت های تاریخی وفادار بماند و ضمن عدم تحریف تاریخ و احترام به شعور مخاطب،سریالی قابل قبول را به یادگار بگذارد.

سیدشهاب میرشفیعی
۱۱آبان

اینجانب چندان علاقه ائی به جنگ یمن و منازعات این کشور ندارم ولی دیشب که داشتم نقشه های هواشناسی رو دنبال می کردم متوجه خطر قریب الوقوع یک هاریکان(طوفان دریائی)سهمگین روی شمال اقیانوس هند و سواحل جنوب شرقی یمن (دهانه خلیج یمن) شدم...یک هاریکان فوق العاده قدرتمند که با سرعت هسته مرکزی بیش از 300 کیلومتر در ساعت در آستانه برخورد با ساحل جنوب شرقی یمن و منطقه المکلا در دهانه خلیج عدن می باشد،این هاریکان بخودی خود بسیار خطرناک و مهیب خواهد بود و با توجه به جنگ داخلی یمن و نبود دولت مرکزی و به هم ریختگی ارکان حکومتی و در فقدان نیروهای امدادی آثار منفی این طوفان چند صد برابر خواهد بود...

سیدشهاب میرشفیعی
۱۰آبان

این مطلب به قلم دوست خوبم جناب آقای علیرضا خانی سردبیر محترم روزنامه اطلاعات می باشد که در روزنامه اطلاعات مورخ 94.8.9 منتشر شده و خواندن آن را به تمام دوستان علی الخصوص ساکنین تهران توصیه می کنم.
کارشناسان اخیراً طرحی به شهرداری تهران و شورای شهر ارائه کرده اند که بر اساس آن بخشی از کاربری های شهری به زیر زمین منتقل شود. به عبارت دیگر تراکم بسیار واحدهای صنفی، تجاری، خدماتی در تهران از یک سو امکان تداوم رشد شهری را گرفته و از دیگر سو با کثرت آمد و شد و افزایش فزاینده آلودگی اساسا امکان ادامه حیات را از شهروندان سلب می کند. برای غلبه بر چنین چالش بزرگی ظاهراً راهی جز زیرزمینی شدن بخشی از فعالیت های شهری نمانده است.

سیدشهاب میرشفیعی
۰۷آبان

خلاصه ما رفتنی شدیم...

بعد از مدتها کش و قوس و تصمیم گیری در خصوص مهاجرت از تهران و بررسی گزینه های مختلف و علی الخصوص سه گزینه خوانسار،دماوند و آبسرد خلاصه تصمیم نهائی به مهاجرت به شهر آبسرد در حومه شرقی شهرستان دماوند گرفته شد و بعد یه دفعه و به طرز عجیب و غریبی مراحل انتقال همسرم به دماوند که در حالت عادی یکی دو سال طول می کشید در کمتر از یک ساعت انجام شد و دست تقدیر ما را با سرعت غیر قابل کنترلی در آستانه مهاجرت به شهری قرار داد که با وجود داشتن کلی فامیل تو آنجا باز توش تنهای تنها هستیم(البته به استثنای چند تا دوست با معرفت و یکی دو نفر فامیل مهربان) و به ناگاه خودمون رو در آستانه این مهاجرت بزرگ به این شهر فوق العاده کوچک دیدیم...

سیدشهاب میرشفیعی